تبلیغات
موزیک جدید - گشت‌زنی مسلمانان ژاپن برای معرفی اسلام

گشت‌زنی مسلمانان ژاپن برای معرفی اسلام

دوشنبه 12 مهر 1395 05:06 ب.ظ

 

گشت‌زنی مسلمانان ژاپن برای معرفی اسلام

 • گشت‌زنی مسلمانان ژاپن برای معرفی اسلام

  گشت‌زنی مسلمانان ژاپن برای معرفی اسلام

  مسجد «چیبا» در ژاپن در قالب طرح ابتکاری و خودجوش «واحد گشت‌زنی» تلاش می‌کند تصورات غلط در مورد اسلام و مسلمانان را در این کشور برطرف کند.

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۲

  کد مطلب: 4989

  به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «آسیا»، مسجد «چیبا» در ژاپن با همکاری اداره پلیس، واحد گشت‌زنی متشکل از ۵۰ داوطلب مسلمان عضو مسجد را با هدف ارتقاء دادن روابط بین ساکنان این شهر و مسلمانان و در نتیجه برطرف کردن پیش‌داوری‌ها و تصورات غلط در مورد اسلام تشکیل داد.
  شیخ ام دی رانا، مدیر بنگلادشی‌تبار مسجد گفت: گروه گشت با جمع‌آوری زباله‌ از محله‌ها و احوا‌ل‌پرسی از ساکنین قصد دارد، در وهله نخست اعتماد مردم را به مسلمانان جلب کند.
  وی افزود: ما از مردم این شهر می‌خواهیم بدانند مسلمانان واقعی دوستدار صلح هستند.
  ایده تشکیل این گروه که قرار است، گشت یک ساعته در اوقات مختلف روز در هر ماه داشته باشد، ترس ساکنان از مسلمانان بود که رانا، مدیر مسجد بعد از مشورت با اداره پلیس و موافقت آن‌ها تصمیم به تشکیل آن گرفت.
  نخستین گشت این گروه با همراهی اعضای انجمن همسایگان محلی و نیروهای پلیس روز یکشنبه، ۴ مهر انجام شد.
  ماساتوشی سایتو، مدیر انجمن همسایگان محلی گفت: امیدوارم اعضای این گروه برای عمیق‌تر کردن روابط دوستانه با مردم چیبا در برنامه‌ها و مراسم بومی شرکت کنند.
  طبق آمار انجمن مسلمانان ژاپن، حدود ۷ تا ۱۰ هزار مسلمان ژاپنی وجود دارد که بیشترین آن‌ها را زنانی تشکیل می‌دهند که بعد از ازدواج با پاکستانی‌ها و بنگلادشی‌هایی که در دهه ۱۹۸۰ برای کار به ژاپن آمده‌اند، به اسلام گرویده‌اند.
  در حال حاضر حدود ۳۰ تا ۴۰ مسجد یک طبقه و حدود ۱۰۰ آپارتمان خصوصی به عنوان مسجد در ژاپن وجود دارد. اما بسیاری از انجمنهای اسلامی برای ساخت مسجد در آینده نزدیک برنامه‌ریزی کرده‌اند.

  Share/Save/Bookmark

  مرجع : ایکنا